Van internationaal naar regionaal
Femke (22) begon haar truckerscarrière in het internationaal transport. Ze genoot van het rijden door heel Europa, maar merkte dat het ritme – op zondag vertrekken en pas vrijdagavond weer thuis zijn – steeds zwaarder woog.
“Je hebt maar één dag om bij te komen,” vertelt ze. “Dat vonden mijn vriend en ik niet altijd even leuk. Dus ging ik kijken naar een baan als chauffeur waarin ik in de avonden en weekenden thuis kon zijn.”
“Via andere chauffeurs hoorde ik alleen maar positieve verhalen over Rouwmaat, dus ben ik gaan solliciteren.” Op dat moment was er geen vacature voor transport, maar ze kreeg de belofte dat ze gebeld zou worden zodra die er was. Nog geen week later ging haar telefoon: er was geen plek in het transportteam, maar wél in het betonvervoer. Of dat iets voor haar zou kunnen zijn?
Hoewel ze vóór die tijd niets met beton had, besloot Femke het een kans te geven. En het bevalt goed.
“In tegenstelling tot de langebaan ben je hier nooit alleen. Je bouwt een band op met klanten en ziet bekende gezichten terug bij stortploegen. Bij grote projecten zie je echt iets ontstaan: eerst kom je een keer storten voor de fundering, later ben je terug voor de vloer of verdiepingen. Je ziet een gebouw groeien en je draagt er zelf aan bij. Daar stond ik eerder nooit bij stil, maar het is ontzettend leuk om zo mee te bouwen aan iets.”
Na een inwerkweek met een mentorchauffeur had ze een solide basis om zelfstandig op pad te gaan. Ze rijdt met een vaste betonmixer en heeft het helemaal naar haar zin. Toch kriebelt er nog iets: Femke heeft haar rijbewijs voor de trekker-oplegger. “Een vaste mixer is echt leuk, maar ik ben op termijn ook wel benieuwd hoe het rijdt in een trekker-oplegger vol beton. Of vol zand, grind, granulaat en andere grondstoffen – want je kunt hier meerdere kanten op. Kiepervervoer kan bijvoorbeeld ook nog een optie zijn. Ik zie het wel – er valt hier genoeg te leren!”